Autobusové spoje propojí zimní střediska v Orlických horách

Na základě vyhodnocení předchozích zimních sezón dochází ke změně způsobu v zajištění autobusového spojení na Šerlich. Speciální autobusové spoje (tzv. kyvadlová doprava) jedoucí mezi Deštným v Orlických horách a Šerlichem nebudou provozovány, ale dojde ke zvýšení nabídky počtu přímých autobusových spojů mezi Deštným v Orlických horách a Orlickým Záhořím, a to o víkendu a svátcích v období od 16.12.2023 do 2.3.2024. Nově pojede z Deštného v Orlických horách na Šerlich 12 spojů, z nichž 10 spojů bude pokračovat dále do Orlického Záhoří. Zpět z Orlického Záhoří do Deštného v Orlických horách bude vypraveno 10 spojů.

Autobusové zastávky na trase se nacházejí v blízkosti lyžařských sjezdovek a u výchozích lyžařských běžeckých tratí. Mezi zimními středisky tedy můžete pohodlně cestovat veřejnou dopravou. Parkování automobilu je umožněno v Deštném v Orlických horách, u Šerlichu nebo v Orlickém Záhoří.

Deštné v Orlických horách je největší a nejznámější středisko v oblasti Orlických hor. Středisko nabízí 6 sjezdovek různých obtížností, sedačkovou lanovku, 7 vleků a snowpark. Je to ideální místo pro rodiny s dětmi, začátečníky i pokročilé lyžaře. V okolí se nachází také mnoho lyžařských běžeckých tras.

Šerlich je druhé největší zimní středisko v Orlických horách, které se pyšní 5 sjezdovkami různých obtížností, 4 vleky a snowparkem. Je to vhodné místo pro milovníky freestyle a snowboardu, ale také pro rodiny s dětmi a rekreační lyžaře. V blízkosti se nachází také několik lyžařských běžeckých okruhů.

Orlické Záhoří je nejmenší zimní středisko v Orlických horách, kde můžete navštívit skiareál Bedřichovka. Areál má jednu sjezdovku, která je vhodná pro začátečníky i pokročilé lyžaře, dětský vlek a lyžařskou školičku. Nově je v Orlickém Záhoří vybudovaný areál pro běžecké lyžování s osvětlením.

Současně budou od 10.12.2023 v provozu autobusové spoje v pracovních dnech, které pojedou z Deštného v Orlických horách na Šerlich, vybrané spoje pak budou pokračovat dále do Orlického Záhoří.

Souhrnný jízdní řád mezi středisky Deštné v Orlických horách – Šerlich – Orlické Záhoří uvádíme v příloze. Souhrnný jízdní řád je složen z linek:

  • 240 Rokytnice v Orlických horách – Bartošovice v Orlických horách – Orlické Záhoří – Šerlich – Deštné v Orlických horách
  • 331 Nové Město nad Metují – Ohnišov – Bačetín – Sedloňov  –  Deštné v Orlických horách
  • 225 Deštné v Orlických horách – Skuhrov nad Bělou – Rychnov nad Kněžnou – Kostelec nad Orlicí – Častolovice
  • 264 Orlické Záhoří – Deštné v Orlických horách – Dobruška – Třebechovice pod Orebem – Hradec Králové
  • 393 Orlické Záhoří – Šerlich – Deštné v Orlických horách – Sedloňov – Olešnice v Orlických horách – Nové Město nad Metují – Náchod
Deštné-Šerlich-Orlické Záhoří_1
Deštné-Šerlich-Orlické Záhoří_2
Deštné-Šerlich-Orlické Záhoří_na web a FB_3.část_opr