Ostatní tiskové zprávy - archiv

Nasazení nových elektrických a motorových jednotek na železničních tratích v Královéhradeckém kraji

Na základě uzavřené smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících mezi Královéhradeckým krajem a Českými drahami na zajištění dopravní obslužnosti míří na železniční tratě v Královéhradeckém kraji 33 motorových jednotek RegioFox a 7 elektrických jednotek RegioPanter, které budou postupně nasazovány na regionální spoje v letech 2024 až 2026.

Přeshraniční spojení Veřejnou dopravou Královéhradeckého kraje do Polska

Královéhradecký kraj sousedí s Polskem, které pro turisty nabízí k poznání mnoho zajímavostí. Ať už chcete navštívit historické památky, přírodní krásy nebo kulturu města, Polsko má pro každého něco. A co je nejlepší, díky přeshraničnímu spojení Veřejnou dopravou Královéhradeckého kraje se můžete k našim sousedům dostat velmi snadno. V tomto článku popisujeme jednotlivé přeshraniční autobusové a vlakové linky, které můžete pro poznání zajímavých míst v Polsku využít.

Od 1.7.2023 zahájen provoz nové mezinárodní autobusové linky 378 Broumov - Nowa Ruda - Nowa Ruda,Słupiec

Od soboty 1.7.2023 vyjede na svoji trasu nová mezinárodní autobusová linka 378, která sveze cestující na trase Broumov – Otovice – Nowa Ruda - Nowa Ruda,Słupiec. Linka byla zavedena na základě požadavku města Broumov, ke kterému se přidala také obec Otovice. Ve spolupráci s Královéhradeckým krajem se tyto dvě obce také výrazně finančně podílejí na provozu linky.

Drážní osobní dopravu v kraji v dalších deseti letech zajistí České dráhy

Hejtman Martin Červíček a zástupci Českých drah, generální ředitel Ivan Bednárik a náměstek pro osobní dopravu Jiří Ješeta, podepsali smlouvu na zajištění veřejné drážní osobní dopravy v Královéhradeckém kraji na dalších deset let. Za tu dobu kraj u Českých drah objedná 58 milionů vlakokilometrů za 9,3 miliardy korun, které bude financovat spolu se státem. Nová smlouva začne platit od letošní prosincové změny jízdních řádů.