Zahájení provozu sezónních přeshraničních vlaků do Polska

Vlaky budou v turistické sezóně 2022 vedeny na dvou linkách:

  • D26 Trutnov – Sędzisław
  • D28 Adršpach – Meziměstí – Wałbrzych – Wrocław

Linka D26 Trutnov – Sędzisław

Na lince D26 jsou provozovány čtyři páry vlaků, které překračují státní hranici nedaleko Královce. S využitím této linky si můžete naplánovat množství zajímavých výletů v oblasti, kam neproudí velké davy turistů.

Za zmínku stojí například Vraní hory (s nejvyšším Královeckým špičákem), známý klášterní komplex v obci Krzeszów, podzemní objekty v Kamenné Hoře nebo třeba Janovické Rudohoří (Rudawy Janowickie) mezi Kamennou Horou a Jelení Horou. Dalším zajímavým tipem na cyklovýlet pak může být zrušená železniční trať z Kamenné Hory do Křešova, na jejímž tělese se dnes nachází cyklostezka.

Linka D26 je v provozu každý den od 30. dubna do 28. září. Ve stanici Sędzisław jsou zajištěny přípoje ve směru do Jelení Hory i v opačném směru do Valbřichu a Vratislavi.

Linka D28 Adršpach – Meziměstí – Wałbrzych – Wrocław

Na lince D28 jsou provozovány dva páry vlaků, které překračují státní hranici nedaleko Meziměstí. Tuto linku využívají zejména polští návštěvníci Adršpašsko-teplických skal, nicméně vlaky je možné využít i pro výlety do Polska.

Navštívit tak můžete například muzeum Starý důl (Stara Kopalnia) ve Valbřichu, zámek Książ, památky UNESCO ve Svídnici a samozřejmě historické město Vratislav, které je sídlem Dolnoslezského vojvodství.

Linka D28 je v provozu vždy v sobotu a neděli od 16. dubna do 28. září, vlaky rovněž jedou ve dnech českých i polských svátků. Ve Vratislavi je možné přestoupit na dálkové vlaky jedoucí dále do polského vnitrozemí či k Baltskému moři.
 
 

Jízdní řád naleznete v příloze ke stažení. 

Podívejte se i na další tipy na výlety v Polsku.