Sezónní přeshraniční vlaky do Polska v roce 2023

Vlaky budou v turistické sezóně 2023 vedeny na dvou linkách:

  • D26 Trutnov – Královec – Kamienna Góra – Sędzisław
  • D28 Adršpach – Meziměstí – Wałbrzych – Wrocław

 

Linka D26 Trutnov – Sędzisław

Na lince D26 jsou provozovány čtyři páry vlaků, které překračují státní hranici nedaleko Královce. S využitím této linky si můžete naplánovat množství zajímavých výletů v oblasti, kam neproudí velké davy turistů.

Za zmínku stojí například Vraní hory (s nejvyšším Královeckým špičákem), známý klášterní komplex v obci Krzeszów, podzemní objekty v Kamenné Hoře nebo třeba Janovické Rudohoří (Rudawy Janowickie) mezi Kamennou Horou a Jelení Horou. Dalším zajímavým tipem na cyklovýlet pak může být zrušená železniční trať z Kamenné Hory do Křešova, na jejímž tělese se dnes nachází cyklostezka.

Linka D26 je v provozu každý den od 29. dubna do 1. října. Ve stanici Sędzisław jsou zajištěny přípoje ve směru do Jelení Hory i v opačném směru do Valbřichu a Vratislavi.

 

Linka D28 Adršpach – Meziměstí – Wałbrzych – Wrocław

Na lince D28 jsou provozovány dva páry vlaků, které překračují státní hranici nedaleko Meziměstí. Tuto linku využívají zejména polští návštěvníci Adršpašsko-teplických skal, nicméně vlaky je možné využít i pro výlety do Polska.

Navštívit tak můžete například muzeum Starý důl (Stara Kopalnia) ve Valbřichu, zámek Książ, památky UNESCO ve Svídnici a samozřejmě historické město Vratislav, které je sídlem Dolnoslezského vojvodství.

Linka D28 je v provozu vždy v sobotu a neděli od 10. června do 3. září, vlaky rovněž jedou ve dnech polských svátků (8. června a 15. srpna). Ve Vratislavi je možné přestoupit na dálkové vlaky jedoucí dále do polského vnitrozemí či k Baltskému moři.

 

Další tipy na výlety naleznete ve článku Tipy na výlety v Polsku.