Změna výše státních slev ve veřejné dopravě

Na základě rozhodnutí Vlády ČR bude výše slev pro žáky ve věku 6 – 18 let, pro studenty do 26 let a pro cestující starší 65 let snížena ze 75 % na 50 % z jednoduché jízdenky. Pro cestující, kteří jsou držitelé průkazu ZTP a ZTP/P, zůstává sleva ve výši 75 % z jednoduché jízdenky. Způsob prokazovaní nároku na slevu se nemění.

změny_státem poskytované slevy
 

V návaznosti na změnu výše poskytovaných kompenzací slev dochází od 1. dubna 2022 také k úpravě Ceníku jízdného v integrovaném dopravním systému IREDO.

Časové jízdenky zakoupené před účinností této změny, tj. s prvním dnem platnosti do 31.3.2022, platí až do konce své platnosti.

Věříme, že Vás tato změna jízdného neodradí od využívání veřejné dopravy v Královéhradeckém kraji. Doporučujeme využití časových jízdních dokladů IREDO, které pro pravidelné cestující do základních, středních škol, ale i vysokých škol přinášejí výrazné slevy, které se vyplatí i když některé dny během měsíce nebo čtvrtletí zůstanete doma.

Nově Vláda ČR také rozhodla o zavedení nové slevy, a to pro lidi ve 3. stupni invalidity. Tato nová sleva je nyní připravována, její zavedení se předpokládá od 1.7.2022.