Výlet na Velkou Hejšovinu a Bludné skály

Na lince je umožněna přeprava jízdních kol (max. 6 najednou). Jízdní řád linky naleznete v příloze ke stažení.

Tip na výlet

Vydejte se novou turistickou linkou do Karłowa a prožijte zajímavý výlet na Velké Hejšovině, nejvyšším vrcholem polských Stolových hor (919 m n.n.). Na vrcholu hory naleznete jedinečné skalní město a turistickou chatu. Skalním městem vás provede naučná stezka, projdete se jak bludištěm mezi skalními věžičkami, tak po skalních plošinách s vyhlídkami do dalekého okolí. 
 
Karłowa se dostanete na Hejšovinu žlutou turistickou trasou (přibližně 1 km). U rozcestníku přejdete na zelenou turistickou trasu, která Vás dovede k prodeji vstupenek. 
 
Po prohlídce skalního města s bludištěm se vydejte zpět do Karłowa, kde se můžete zastavit také v Dinoparku.
 
Pokud si chcete výlet prodloužit, můžete se z Karłowa vydat červenou turistickou trasou na Bludné skály (přibližně 4,5 km)Skalní město se rozkládá na vrcholové plošině hory Bor. Za vstupní branou do skal vás čeká zcela ojedinělý labyrint skal, které jsou ve spodní části vyklenuté a vypadají jako obrovské houby. Velkou část prohlídkové trasy tedy budete mít pocit, že jste pod střechou. Některé průchody jsou poměrně úzké.
 
Z Bludných skal pokračujte modrou nebo žlutou turistickou trasou do Machova, odkud pojedete autobusem domů (přibližně 3,5 km).

Turistické atraktivity v kraji naleznete na www.hkregion.cz.