Vlakem do Adršpašsko-teplických skal

V Adršpašských skalách objevíte skalní města , staré skalní hrady, skály tyčící se vysoko do nebe, různé lávky, žebříky, které budete zdolávat, ale také romantická místa stvořená nejen k procházkám. Mezi nejznámější skalní útvary v Adršpašských skalách patří například Milenci, Starosta a Starostová a Homole cukru. Ve skalním městě naleznete vyhlídku Velké panoráma, ze které jsou nádherné výhledy na okolní skalní útvary. Návštěvu Adršpašský skal zpestřuje plavba po skalním jezírku, malý a velký vodopád.
 
Do Teplického skalního města přejdete z Adršpašského skalního města přes Vlčí rokli. Teplické skály jsou známé pro svoji divokost, těžší terén skalních měst, ale také pro svůj ojedinělý a nejrozsáhlejší labyrint podzemních prostor v Evropě nesoucí jméno Poseidon. Poseidon, to jsou, obrovské jeskyně, soutěsky, propasti, podzemní jezera, které dohromady tvoří 27 km dlouhý podzemní systém. Nejznámějšími útvary Teplických skal jsou Skalní koruna, Chrámové a Martinské stěny. 
 
Po návštěvě skalních měst můžete navštívit i zámek Adršpach, ve kterém se i mimo jiné nachází první horolezecké muzeum v České republice. V interiérech muzea jsou umístěny fotografie, historické dokumenty i vybavení horolezců pro lezení na pískovcových skalách i velehorách.
 
 

Do Adršpašsko-teplických skal se dostanete vlakem po trati 047 Trutnov - Teplice nad Metují.

 Železniční stanice Adršpach

 Železniční stanice Teplice nad Metují skály

 

Od dubna 2021 je pro návštěvníky nutné předem rezervovat prohlídku skalního města. Rezervace je možná prostřednictvím oficiálního webu adrspasskeskaly.cz a je zvláště důležitá v letních měsících, kdy je zapotřebí zajistit si vstupenky.

Online rezervace zajišťuje návštěvníkům vstup do skal. Zároveň při rezervaci vstupu si může návštěvník rezervovat i parkovací místo s QR kódem, který slouží k rychlé kontrole a otevření vjezdové brány na parkovišti.

Prohlídkový okruh je omezen na maximálně 400 turistů za hodinu, což zajišťuje optimální a pohodlný zážitek pro každého návštěvníka.

Turistické atraktivity v kraji naleznete na www.hkregion.cz.