Vlakem do Adršpašsko-teplických skal

V Adršpašských skalách objevíte skalní města , staré skalní hrady, skály tyčící se vysoko do nebe, různé lávky, žebříky, které budete zdolávat, ale také romantická místa stvořená nejen k procházkám. Mezi nejznámější skalní útvary v Adršpašských skalách patří například Milenci, Starosta a Starostová a Homole cukru. Ve skalním městě naleznete vyhlídku Velké panoráma, ze které jsou nádherné výhledy na okolní skalní útvary. Návštěvu Adršpašský skal zpestřuje plavba po skalním jezírku, malý a velký vodopád.
 
Do Teplického skalního města přejdete z Adršpašského skalního města přes Vlčí rokli. Teplické skály jsou známé pro svoji divokost, těžší terén skalních měst, ale také pro svůj ojedinělý a nejrozsáhlejší labyrint podzemních prostor v Evropě nesoucí jméno Poseidon. Poseidon, to jsou, obrovské jeskyně, soutěsky, propasti, podzemní jezera, které dohromady tvoří 27 km dlouhý podzemní systém. Nejznámějšími útvary Teplických skal jsou Skalní koruna, Chrámové a Martinské stěny. 
 
Po návštěvě skalních měst můžete navštívit i zámek Adršpach, ve kterém se i mimo jiné nachází první horolezecké muzeum v České republice. V interiérech muzea jsou umístěny fotografie, historické dokumenty i vybavení horolezců pro lezení na pískovcových skalách i velehorách.
 
 

Do Adršpašsko-teplických skal se dostanete vlakem po trati 047 Trutnov - Teplice nad Metují.

 Železniční stanice Adršpach

 Železniční stanice Teplice nad Metují skály

Turistické atraktivity v kraji naleznete na www.hkregion.cz.